Venkovní rolety

Ovládání venkovních rolet je velmi jednoduché. Je možné je ovládat ručně nebo motoricky, přičemž motorické rolety je možno ovládat celou řadou moderních způsobů – dálkové ovládání, časový spínač, větrné či sluneční čidla a další. Motorické ovládání rolet je možné synchronizovat do jednoho centrálního ovladače.

Předokenní rolety

Řešení pro již hotové stavby. Rolety se navíjejí do hliníkového boxu, který je umístěn v ostění a je přiznaný. Předokenní rolety se používají nejen jako ochrana před únikem tepla ale také jako protihluková ochrana. U rodinných domů, chat či chalup představují výborný bezpečnostní prvek. Rolety jsou chráněny proti nadzvednutí speciální pružinou a představují tak nesnadnou překážku pro zloděje. K roletám je navíc možné volitelně dodat navíjecí sítě proti hmyzu.

Podomítkové rolety

Podomítkové rolety jsou určené na montáž nad okenním otvorem v novostavbách. Na polystyrenovou desku, která je součástí přední strany boxu se v konečné fázi stavby nanáší omítka, nebo zateplovací prvek, takže po dokončení stavby je vrchní box rolety zakrytý.

Rolety do překladu Heluz

Roletový překlad Heluz slouží jako nadokenní nosný překlad a zároveň jako schránka pro osazení stínících systémů – venkovních rolet. Schránka je vyrobená z jednoho kusu. Uvnitř schránky se nachází pozinkovaná hřídel, na kterou je navíjen roletový pancíř tvořený hliníkovými lamelami vypěněnými PUR pěnou. Pancíř se pohybuje ve vodících lištách z extrudovaného hliníku, jež jsou opatřeny čistícími kartáčky. Vodící lišty jsou vsazeny do Al pouzder, které jsou zapuštěny do špalety. Údržba rolety se provádí odnímatelnou revizní klapkou